MYN

MYN – ett samarbetsorgan mellan Motorbranschens Arbetsgivareförbund och IF Metall

MYN är uppbyggd enligt ovanstående bild samt består av maximalt åtta ledamöter från vardera Motorbranschens Arbetsgivareförbund (MAF) och IF Metall.

Ari-Kirvesniemi, ledamot från MAF Ari Kirvesniemi
Ordförande MYN
Förhandlingschef MAF
Transportföretagen
Ari.Kirvesniemi@
transportforetagen.se
Anders Edin Anders Edin
Ledamot MAF
Volvo Lastvagnar Norden
anders.edin@volvo.com
Lotta Forss
Ledamot MAF
Din Bil Sverige
lotta.forss@dinbil.se
  Fred Stenudd
Ledamot MAF
Lantmännen Machinery Sector
fred.stenudd@lantmannen.com
lina_s Lina Skoglund
Vice ordförande MYN
IF Metalls Förbunds-
kontor
lina.skoglund@ifmetall.se
Tommy_Andersson, leamot IF Metall Tommy Andersson
Ledamot IF Metall
Hedin Bil Bilvaruhuset
tommy-andersson2@spray.se
Håkan Hammarström, ledamot IF Metall Håkan Hammarström
Ledamot IF Metall
IF Metalls Förbunds-
kontor
hakan.hammarstrom@
ifmetall.se
Per Svensson, ledamo IF Metall Per Svensson
Ledamot IF Metall
Mekonomen Billivet AB
per.svensson@ifmetall.se
Thomas Rehn, suppleant IF Metall Thomas Rehn
Suppleant IF Metall
IF Metall avd. 13 Karlstad
thomas.rehn@ifmetall.se
Ingemar Andersson, suppleant IF Metall Ingemar Andersson
Suppleant IF Metall
Motorcentralen i Umeå AB
ingemar.andersson@
ifmetall.se